środa

24.02 piątek THE SPOUDS / KARATE FREE STYLERSThe Spouds i Karate Free Stylers ruszają we wspólną trasę promującą najnowsze wydawnictwa, którą rozpoczną w dobrze znanej i lubianej Eufemii.

Spoudsi, po angielskich wojażach i corocznych Rodzinnych Świętach, podczas których podzielili się z fanami singlowym prezentem, mają kolejny podarunek – pierwszy długogrający album, „Paxil”. Karate Free Stylers wydają właśnie drugą w swoim dorobku epkę, „No Matter What”, którą również promował singiel.

The Spouds nikomu nie trzeba w Warszawie przedstawiać. Działając od 2008 roku zdołali wypracować swój własny styl, który opiera się na twórczości najlepszych – Fugazi, Shellac, MeWithoutYou czy Unwound. To jednak tylko inspiracje, bo muzyka stołecznej formacji jest niepowtarzalna. Zresztą należy przekonać się o tym na własnej skórze, dlatego warto wpaść na gig trasę promującą „Paxil”. Anglicy się na nich poznali, jednak ile można jechać na tym oczywistym już fakcie. Czas w końcu podbić ostatecznie Polskę!


W Eufemii wystąpi również olsztyńskie super-trio, Karate Free Stylers, także promujące swoje najnowsze nagrania. „No Matter What”, bo o tę płytę chodzi, to przebojowe kawałki okraszone klasycyzmem charakterystycznym dla Wielkich tego świata (The Jesus and Mary Chain, My Bloody Valentine, Joy Division) oraz znaną z nagrań chociażby Male Bonding czy Japandroids butnością i surowością brzmieniową. To jednak nie wszystko, bo z biegiem lat KFS stali się…bardziej eklektyczni (!), czego dowodem był singiel „Weird Nightmares” oraz b-side „Another Dawn Fades”.

AFTER :
Electric Fitness a.k.a. Karel Goldbaum, warszawski DJ, remikser i producent witch house i techno oraz właściciel Cowshed Records. Łączy tajemnicze brzmienia z trashowymi melodiami i harmoniami. Początek Electric Fitness, to czerwiec 2010. Wydał pięć EPek, a jego kawałki znalazły się na kompilacjach "Side Effects" i "Dark Side of Pop" Cowshed Records.
Wszystkie utwory, remiksy, sety i mashupy publikowane są na bieżąco na http://electricfitness.bandcamp.com/.

24.02.2012
Klubojadalnia Eufemia
The Spouds + Karate Free Stylers Release Party
(“Paxil & No Matter What 2012 Tour”)
Wjazd: 10
Start: 21

---

Wspierają nas:

- 5 kilo kultury
- Radio Aktywne
- Radio Azyll
- We Are From Poland
- Porcys
- FYH!
- VICE
- Uwolnij Muzykę
- Electric Nights Magazine
- Shoegaze.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz