środa

07.03 środa COLDAIR: SXSW WARM UPKilka dni przed wyjazdem na gigantyczny i przytłaczający showcase SXSW odbywający się w Austin w Teksasie (gdzie w zeszłym roku w marcu było jakieś 30 stopni, czym wcale nie mamy zamiaru nikogo irytować), zespół Coldair wystąpi w Eufemii w pięcioosobowym składzie:


Tobiasz Biliński

Igor Nikiforow

Adam Byczkowski

Maurycy Idzikowski

Tomek Dworakowski


http://coldair.bandcamp.com/

http://facebook.com/coldair.warmair


bilety: 15 PLN


Zapraszamy 7 marca!


"Tobiasz Biliński to współzałożyciel zespołu Kyst, który ma na swoim koncie dwie płyty – „Cotton touch” oraz „Waterworks”. Ostatni rok muzyk poświęcił także na tworzenie solowego materiału jako Coldair. Album „Far South” ukazał się 17 października nakładem Anteny Krzyku.


„Far South” jest płytą bardzo osobistą i emocjonalną. Autor czerpał z własnych doświadczeń ostatniego, burzliwego roku, poszukując zarówno nowego miejsca życia, jak i szukając w sobie nowego pola tworzenia oraz inspiracji. „Far South” to emocjonalny koncept album, niezwykle melancholijny i subtelny, bazujący na prostocie i możliwie najbardziej bezpośrednim przekazie emocji. Oniryczne melodie i wokal sprawiają, że muzyka zdaje się lokować gdzieś pomiędzy jawą a snem, czasem spokojnym, czasem niepokojonym, innym razem dźwięki gitary, trąbki, czy niemalże „marszowej” perkusji doprowadzają do całkowitego przebudzenia.


Drugi album Coldair (podobnie jak pierwszy) powstawał w warunkach domowych – częściowo w Krakowie, częściowo w Warszawie, gdzie obecnie mieszka. Wszystkie instrumenty, poza dętymi (gościnny udział Kamila Szuszkiewicza) nagrał sam, używając prostych, ale wydajnych metod rejestracji dźwięku. Płyta wyprodukowana została przy współpracy z Michałem Kupiczem (SWNY, ex Indigo Tree)"

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz