czwartek

15.12 czwartek OSAKA VACUUM

Trio grające muzykę improwizowaną na saksofon, wiolonczelę i perkusję. W jego skład wchodzą jedni z najciekawszych przedstawicieli sceny improzwiowanej: Ray Dickaty (saksofon), Mikołaj Pałosz (wiolonczela) i Paweł Szpura (perkusja)

Ray Dickaty

Saksofonista, kompozytor. Na karierę muzyczną Raya Dickaty składa się ponad 60 nagrań z różnymi artystami. Brał też udział w kilku światowych tournee z zespołem Spiritualized. Jest autorem aranżacji partii sekcji dętych do utworów Spiritulized na płycie "Anutha Zone". Jako saksofonista i flecista grał w zespole Dr. Johna, był członkiem zespołów Too Pure i Moonshake, z którymi nagrał 2 albumy. Występował z PJ Harvey i Stereolab. Nagrywał i koncertował z Cornershop, Gallon runk, Durutti Column, AMP, Lush, The Duke Spirit i Six By Seven. Współpracował z legendą i założycielem AMM Eddiem Prevostem w Londynie i Liverpoolu. Występował z improwizatorami Carlosem Zingaro, Phillipem Marksem, Chrisem Corsano, Brigitte Kuepper, Tomem Chant i liverpoolskim Frakture Big Band. Jego zespół Loka nagrywa drugą płytę dla wytwórni Ninja Tune. Ma na swoim koncie również współpracę z takimi artystami jak Giles Peterson, Super Numeri, Terry Edwards, Zukanican, Damo Suzuki, Michael J Sheehy, the N.O.W. Sextet, Core Trio, Skree. Pomieszkuje w Polsce, jest ważną i aktywną postacią polskiej sceny muzyki improwizowanej: współpracuje m.in. z Maciejem Bielawskim, Mikołajem Pałoszem i zespołem Trifonidis Free Orchestra.

Mikołaj Pałosz

Wiolonczelista. Wykonawca muzyki współczesnej i improwizator. Zdobywca nagród na konkursach muzycznych: m.in. laureat Konkursu Współczesnej Muzyki Kameralnej im. K. Pendereckiego w Krakowie oraz Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego im. W. Lutosławskiego w Warszawie. Jego solowa płyta "Cellovator" z kompozycjami współczesnymi i improwizacjami sponsorowana ze środków stypendialnych Ministra Kultury w programie Młoda Polska, ukazała się w 2008 r. nakładem wydawnictwa DUX.

Paweł Szpura

Milanowianin, perkusista znany z formacji Kapishon, Cufunkt, Trzaska/Gzyra/Szpura oraz współpracy z Rafaelem Rogińskim, Michałem Górczyńskim czy Tomaszem Dudą. Brał udział w festiwalach: WSJD, Warszawska Jesień, Mizrach (z Raphaelem Rogińskim i Marcinem Olesiem).

http://www.popupmusic.pl/no/33/artykuly/398/ray-dickaty-wywiad

http://www.myspace.com/osakavacuum

start: 20.00 wstęp: 15 pln

koncertowi patronują:

5 kilo kultury http://5kilokultury.wordpress.com/
DNA muzyki http://www.dnamuzyki.net
FYH! http://www.fyh.com.pl/
Niezal Codzienny http://niezalcodzienny.pl/
Pop Up http://www.popupmusic.pl/
Radio Aktywne http://radioaktywne.pl/
Screenagers http://screenagers.pl/
Uwolnij Muzykę http://www.uwolnijmuzyke.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz