środa

19.09 (PON) SEBASTIAN WESMAN | GAMID GROUP

Sebastian Wesman jest argentyńskim kompozytorem nowego pokolenia. Nie boi się eksperymentować oraz czerpać z muzyki ludowe, a jednocześnie jego utwory są bardzo współczesne. Podczas koncertów solo na skrzypcach gra w sposób pełen dramatyzmu, teatralnej ekspresji i wirtuozerii. Wesman jest świetny technicznie i niewątpliwie słychać to podczas jego gry. Ale nie tylko to stanowi o wartości jego występów. Przedstawia w sposób zajmujący bliskie wszystkim ludziom emocje, bez użycia słów.

http://www.myspace.com/sebastianwesman
http://www.sebastianwesman.blogspot.com

Gamid Group: duet muzyków z Warszawy, w którego skład wchodzi perkusista Gamid Ibadullayev oraz Wojciech Kwapisiński grający na tarze - azerskim instrumencie ludowym. Twórczość duetu oscyluje wokół muzyki etnicznej i eksperymentalnej muzyki współczesnej.
Największą inspiracją dla muzyki tworzonej przez duet jest Mugam - forma wywodząca się z azerskiej muzyki ludowej, w której to zamknięte kompozycje składające się z wielu części przetwarzane są podczas improwizacji, a ostateczna postać utworu, zarówno w materii dźwięków, jak i emocji, które nierozerwalnie tworzą dzieło muzyczne, uzależniona jest zawsze od miejsca, czasu, i wszystkiego, co otacza wykonujących utwór.
W 2010 r. zespół wydał debiutancką płytę pt. "Bes". Dzięki uprzejmości Paula Soina ukazała się EPka zespołu pt. "fragments". W przygotowaniu jest druga płyta.

http://www.myspace.com/gamidgroup
http://gamidgroup.bandcamp.com/

START: 21.00
WSTP: 10 PLN

DNA Muzyki http://www.dnamuzyki.net/
F*uck You Hipsters http://www.fyh.com.pl/
Niezal Codzienny http://niezalcodzienny.pl/
Pop Up http://www.popupmusic.pl/
Screenagers http://screenagers.pl/
Uwolnij Muzykę http://www.uwolnijmuzyke.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz