niedziela

14.09 (ŚR) TOMI SIMATUPANG I zJAWY


Zapraszamy na koncert zupełnie nowego składu jawajsko-niemiecko-polskiego grającego połączenie muzyki etnicznej i jazzowej improwizacji. Razem z wokalistą Tomim Simatupangu wystąpią Maciej Szczepański (bas), Maciek Kleszczewski (flet), Bartosz Nazaruk (perkusja) oraz Mateusz Franczak (saksofon). Jak grają możecie przekonać się tylko na koncercie!

Tomi Simatupang urodził się na Jawie, dorastał w Berlinie i dzięki temu potrafi ciekawie połączyć elementy tradycyjnej muzyki jawajskiej wraz z jazzem i innymi współczesnymi gatunkami. Ponadto jest bardzo utalentowanym gitarzystą i wokalistą o niesamowitej charyzmie. Jego występy na żywo to coś co trzeba zobaczyć. Przedsmak tego co czeka was w Eufemii możecie obejrzeć tu: http://youtu.be/k4CMeMHKrwY (występ w ramach projektu BerlinSong). Strona Tomiego, pełna muzyki i video http://www.daylightmusic.net/

Maciek Kleszczewski (flet): http://www.myspace.com/maciejkleszczewski

Bartosz Nazaruk (perkusja): pochodzi z Sejn. Tam, w Ośrodku "Pogranicze-sztuk, kultur, narodów" był związany z Kapelą Klezmerską Teatru Sejneńskiego z którą miał okazję brać udział w warsztatach prowadzonych przez takich muzyków jak Paul Brody, David Krakauer, Frank London. Brał również udział w projekcie Muzyka Miejsca, grał tam z Pawłem Szamburskim, Patrykiem Zakrockim, Dj'em Lenarem i Emiterem. Te doświadczenia odcisnęły mocny wpływ na jego grę - stara się łączyć tradycję z tym co nowe, energetykę ludowej muzyki z jazzem, funky czy rockiem. Obecnie działa jako muzyk sesyjny. Na stałe związany z projektem "Tutaj" (www.myspace.com/tutajprojekt).

Mateusz Franczak (saksofon): multiinstrumentalista (saksofon, gitara, klawisze) związany z zespołami Daktari i 22pm, dawniej jako gitarzysta udzielał się w zespołach punkowych, jako 22 latek wydał kilka płyt dla wytwórni Jimmy Jazz Records.

Maciej Szczepański (bas): członek zespołów Plazmatikon i Daktari, ma na koncie wspólne koncerty z Mazzolem, Paulem Brody, Andrzejem Przybielskim. Jako muzyk sesyjny wystąpił na kilku produkcjach hiphopowych, m.in. na płytach Hemp Gru i HiFi Bandy.

START: 21.00
WSTĘP: 10 PLN

F*uck You Hipsters http://www.fyh.com.pl/
Niezal Codzienny http://niezalcodzienny.pl/
Screenagers http://screenagers.pl/
Uwolnij Muzykę http://www.uwolnijmuzyke.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz