poniedziałek

14.07. (ŚR) FUKA LATA | DUO EXCHANGE

Kondiko Dreams Holding zaprasza w czwartkowy wieczór na dwa koncerty w ogródku Eufemii:

FUKA LATA

FUKA LATA duo (leedvd, mito), grające free-avant-pop. Używają rytmicznych sampli, przetworzonej gitary i głosu. „... nie chcemy się ograniczać, dajemy dźwiękom prowadzić tam gdzie akurat wędrują kanały energetyczne. wyprowadzamy pejzaże kontekstów, które doprowadzają do piosenki w podstawowym jej zarysie. Dzięki temu nie ma sytuacji, że materiał jest poprowadzony przewidywalne od-do.”

Czerpią z uniwersum gatunków, które są dostępne i interesujące, aby zbudować sobie platformę/przestrzeń do swobodnej wypowiedzi. Nie koniecznie konwencjonalnej. Ekspresja via szczęście.

album : www.fukalata.com lub Youtube: TheStudiod2 www.audiotong.net

DUO EXCHANGE to perkusja (Hubert Zelmer) i saksofon (Ray Dicakty) eksplorujące rytm oraz melodie. Na ten wieczór przygotowują set, czerpiący tematy muzyczne z nagrań Frank Lowe oraz Rashied Ali z 1972 roku właśnie pod tytułem Duo Exchange.

Ray Dickaty saksofonista i kompozytor. Wcześniej był członkiem zespołu Spirualized, z którymi nagrał 3 płyty, Stereolab, a także występował razem PJ Harvey. Obecnie członek zespołu Loka z którym nagrał drugą płytę dla Ninja Tunes. Rezyduje teraz w Warszawie jako aktywny członek polskiej sceny muzyki improwizowanej, grając między innymi w Trifonidis Free Orchestra.

Hubert Zemler – eksperymentuje na pograniczu współczesnej muzyki klasycznej, free jazz’u i improwizacji. Ma rzadka umiejętność wolnej improwizacji co stało się jego znakiem rozpoznawczym.

Przed i po koncertach muzyka z selekcji LeeDVD.

START: 21.00

WSTĘP: 10 PLN

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz