wtorek

27.06. (PON) QUEEROWE KINO - cykl filmowy kolektywu ladyboy" INNE SPOJRZENIE " / (ang.tytuł ANOTHER WAY ) /1958/

Ten film to klasyka, szczególnie lesbijskiego kina polskiego.

Dwa lata po zakończeniu rewolucji 1956 roku na Węgrzech jej echa jeszcze nie przebrzmiały. Jednak wolność słowa i wolność jednostki to nadal tylko puste słowa. W tym czasie młoda, krytyczna wobec ustroju i stosunków społecznych dziennikarka - Eva (Jadwiga Jankowska-Cieślak) bezskutecznie poszukuje pracy. W końcu, dzięki poparciu redaktora naczelnego (Jozef Kroner) zostaje przyjęta do zespołu redakcyjnego periodyku "Prawda". Spotyka tam Livię (Grażyna Szapołowska), z którą później dzieli redakcyjny pokój. Livia jest atrakcyjną kobietą, żoną oficera, żyjącą w zdawałoby się szczęśliwym związku. Nie domyśla się, że koleżanka zza biurka, która jest lesbijką, skrycie się w niej podkochuje. Między kobietami zawiązuje się z czasem subtelna nić sympatii. Jej emocjonalne zabarwienie niepokoi, a zarazem intryguje Livię. Ich wzajemne przyciąganie i odpychanie, budzące się namiętności i rozterki przeplatane coraz większą zawodową frustracją Evy, doprowadzają do jakże nieodwracalnych w skutkach wydarzeń.


DRUGI FILM TO " MY SUMMER OF LOVE " Pawła Pawlikowskiego. /2004/

Mona stała się właśnie właścicielką fantastycznego motoroweru, który kosztował ją tylko 10 funtów. Wprawdzie jest bez silnika, ale to i tak tanio "jak barszcz". Mona mieszka z bratem, Philem. Phil był właścicielem pubu, ale gdy odnalazł Boga, wylał cały alkohol. Tamsin to bogata, rozpieszczona dziewczyna prowadząca życie uwodzicielskiej dekadentki. Mona i Tamsin spotykają się na wrzosowiskach nie opodal cichej wioski w Yorkshire. Nawiązuje się między nimi niezwykła przyjaźń. Tamsin jest zauroczona Moną, a Monie bardzo się to podoba.


QUEEROWE KINO ROBI SIĘ DZIĘKI WAM CORAZ FAJNIEJSZE. PRZYCHODZI Z FILMU NA FILM WIĘCEJ OSÓB CO POZWOLI NAM NA KONTYNUACJĘ CYKLU W EUFEMII. DZIĘKUJEMY WAM I DO ZOBACZENIA ZA TYDZIEŃ !!!!!

WSTĘP FREE !!!

JULIA I BENA

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz