czwartek

16.05. (PN) DANIEL HIGGS

Lider LUNGFISH, współpracujący z legendarnymi wytwórniami Dischord i Thrill Jockey w połowie maja w E!

Zapraszamy na podróż przez wszystkie kosmologie świata!
Daniel Arcus Incus Ululat Higgs to muzyk-artysta z Baltimore. Od 30 lat stale poszerza swój dorobek artystyczny, na który składają się liczne płyty, tomiki poezji i zbiory rysunków. Słyszy się, że prawdziwa sztuka broni się sama. W przypadku Higgs’a sprawdza się to w 100 %. Jego twórczość wymyka się klasyfikacji. Powinniśmy się po prostu cieszyć, że mamy szczęście przebywania na Ziemi podczas, gdy tworzy ktoś taki jak Higgs.
Warto wspomnieć, że Higgs znany jest przede wszystkim jako autor tekstów i lider zespół LUNGFISH. Zespół ten jest uważany za jeden z ostatnich przedstawicieli wygonionego gatunku American’s true folk, a którego Higgs został patronem.
Ostatnimi laty Daniel Higgs wybrał się na kilka solowych wycieczek, które zaowocowały albumami dalekimi od poprzedniej hipnotyczno rockowej stylistyki (charakterystycznej dla Lungfish). W samotnych poszukiwaniach Higgs zbliża się do mistycyzmu dzięki akustycznej i elektrycznej gitarze, pianinie, banjo oraz drumli. Całość nagrał w domu na magnetofon co nadaje delikatnym dźwiękom ostrości.

http://youtu.be/t0Eo83UTG7k

START: 21.00
WSTĘP: 10/15 PLN

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz