sobota

08.02. (WT) CARUSELLA + RACHAEL

Carusella to izraelski duet. Tworzą go od 2007 roku perkusista Guy Shechter i gitarzystka/wokalistka Tamar Aphek. Ich muzykę klasyfikuje się do heavy rocka. Grają ciężko, aż do hardcore’u, a jednocześnie jest chwytliwie, niemal popowo.

Okrzykniętego przez magazyn Blind Janitor jednego z najlepszych perkusistów izraelskich polska publicznośc może kojarzyć z koncertów Monotonix chociaż współtworzył też Kruzenshtern, Parohod, O.B.E.Y, Flying Baby, Superdrive i wiele innych zespołów.

Wydali jedną płytę w 2008 roku skupiając się na graniu na żywo. Od początku istnienia Carusella zagrała 200 koncertów w, między innymi na tak renomowanych festiwalach jak SXSW, Mission Creek Festival (USA), Fusion Festival (Niemcy) czy DUNAjam (Włochy).

Występowali na jednej z scenie z takimi zespołami jak Editors, Deerhoof, Torche czy Kylesa.

W tym roku Carusella pierwszy raz przyjeżdża do Polski w ramach europejskiej trasy koncertowej.

http://www.myspace.com/carusella

http://www.youtube.com/watch?v=MgoaEpndlgk

**

Rachael to warszawskie trio, które powstało na początku 2008 roku. Zespół porusza się w stylistyce muzyki garażowej i tak zwanej nowej psychodelii, inspirując się dokonaniami takich zespołów jak Black Rebel Motorcycle Club, Queens of The Stone Age czy The Stooges.

Zespół ma na swoim koncie dwie epki. Obie zostały udostępnione do darmowego pobrania z sieci i spotkały się z bardzo dobrym odbiorem w zagranicznej blogosferze i portalach. Wydawnictwa komentowano w Argentynie, Meksyku, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Niemczech, a nawet w Egipcie.

Rachael wystąpili min. u boku Iana Browna (ex- The Stone Roses) oraz Pierre’a Maulini (M83).

www.myspace.com/rachaelband

http://rachael.pl/

www.facebook.com/rachaelbandpl


START: 21.00
WSTĘP: 15PLN

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz