czwartek

ALT America - ALEXIS GIDEON, SHELLEY SHORT


ALT America

tak piowinien się nazywać ten cykl, jeśli kiedys go zrobimy

ALEXIS GIDEON alt animation, alt hip hop
SHELLEY SHORT alt country

15 GRUDNIA 2010 (ŚRODA)
START:21
10 PLN

ALEXIS GIDEON
Alexis Gideon jest zarówno producentem muzycznym jak i autorem filmów animowanych. Po stworzeniu ponadgatunkowej video opery (“Video Musics”) zaangażował się w wiele poszukiwań i kolaboracji muzycznych. Dzięki temu odnalazł inspiracje do nagrania nowego materiału – “Video Musics II: Sun Wu-Kong”, godzinnego multimedialnego spektaklu muzycznego opartego na szesnastowiecznej chińskiej noweli “Podróż na zachód”. W jego przygotowaniu wzięli udział wybitni twórcy animacji: Becca Taylor (Punk Planet, Arthur), Cynthia Star (Coraline, Moral Orel, Robot Chicken), Ezra Claytan Daniels (The Changers and Black Violet); a także obiecujący artyście alternatywnej muzyki: Rachel Blumberg (M Ward, Arch Cape), Cory Gray (Norfolk & Western, Carcrashlander), Shelley Short (Hush).Wspólnymi siłami powołali twór wyjątkowy – film i muzykę, eklektyczne dzieło popkultury.
Alexis Gideon (w przeszłości połowa duetu Princess) ma ogromne doświadczenie zarówno jako muzyk jak i producent. Dzielił scenę z takimi artystami jak Dan Deacon, Shelley Short, Barr, Marnie Stern, Panther, Parts and Labor, Zs, People, Matt and Kim i wieloma innymi. Produkował nagrania Shelley Short (Hush) i White’a Hinterland (Dead Oceans), grał na gitarze w kapeli Carcrashlander.


SHELLEY SHORT
Shelley Short to pochodząca z Portland autorka tekstów i piosenkarka poruszająca się w obrębie sennego i kameralnego alt–country. Shelley twierdzi że na jej rozwój największy wpływ miał okres dojrzewania. Wychowywała się w starym, drewnianym, wiktoriańskim domu, pełnym książek, winylowych płyt i rozmów o sztuce. Jej ostatnia płyta „ A cave, a canoo” powstawała przez ponad rok czasu, co wyczuwalne jest zarówno w głębi dźwięku, jak i bogactwie aranżacyjnym piosenek na niej zawartych. Bez finansowych, emocjonalnych czy producenckich ciśnień Shelley skupiła się na najsubtelniejszych detalach każdej z piosenek. Ciekawe, że niektóre z utworów powstawały podobno przez miesiące, a niektóre zaledwie w przeciągu kilku dni, razem złożyły się na bardzo piękny, cichy i melodyjny album.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz