wtorek

FATHER MURPHY


FATHER MURPHY

1 LISTOPADA 2010 (PON)
START: 21
WSTĘP: 10 PLN

Ile razy, myśląc o Włoszech, myśleliście, że w tym kraju nie ma porządnej muzyki? Poza zadać kłam tym stereotypowym twierdzeniom! Włoskie trio Father Murphy, którego fanami zdążyli już zostać Julian Cope, Deerhoof czy Michael Gira przyjeżdżają po raz pierwszy do Polski już na początku listopada. Będą tuż po trasie po Stanach u boku Deerhoof i Xiu Xiu oraz europejskich występach z Liars i Johnem Wiese. Ich muzyka idealnie koresponduje z naszym klimatem wokół 1 listopada.

Po bardzo pochlebnych recenzjach zarówno w brytyjskich jak i amerykańskich mediach poprzedniej płyty "He Told Us to Turn to the Sun" Włosi powracają Epką "No Room for the Weak". Dzięki rozstrojonym gitarom, dronuj ącym dźwiękom organków-zabawek czy chłopięco-dziewczęcym harmoniom wokalnym, które tworzyły niesamowite napięcie na poprzednim albumie, Father Murphy ponownie zabierają słuchacza w głęboką i duszącą podróż.
Muzycznie to mroczne monolity psychodelii i dronów gdzieś z pogranicza wczesnego Amon Duul i Grails. Dziwnie melodyjne, z bijącymi dzwonami i grzechoczącymi gitarami, po cichu i niepostrzeżenie obezwładniają wyobraźnię.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz