piątek

20.05 wtorek - WARSZAWA CZYTA: ITALO CALVINO "NIEWIDZIALNE MIASTA" - odczyt/performens


Czytanie, performens, podróże i transmisje

Michał Libera, Alessandro Facchini, Wiktor Milczarek

Dwa głosy i przynajmniej kilka transmitowanych w czasie rzeczywistym pejzaży dźwiękowych odległych miast. Wybrane fragmenty "Niewidzialnych miast" tworzące, a może tłumaczone na historię jednej, wczesnowiosennej podróży wokół Eufemii – miasta w którym handluje się opowieściami. W pierwszej kolejności tymi o piasku i pustyniach, tlenie i powietrzu i oczywiście o ziemi wypełniającej powietrze i powietrzu panoszącym się w ziemi. Czytanie, performens a może nawet czytanie performatywne. W wykonaniu mniejszej połowy zespołu, który w zeszłym roku zamienił wykład Italo Calvino na operę (premiera w cyklu remiksów w komunie// warszawa w grudniu 2013).

Pomysł powstał w ramach rezydencji w Mulino Il Porticello i zapowiada kolejne odsłony pracy z Calvino. Podziękowania dla Rinusa van Alebeeka.


WARSZAWA CZYTA to szereg organizowanych oddolnie akcji, których celem jest dyskusja, interpretacja lub twórcze rozwinięcie wątków jednej książki. Całe miasto na kilka dni zmienia się w dyskusyjny klub czytelniczy. W tym roku punktem wyjścia do działania są "Niewidzialne miasta" Italo Calvino. Książka będzie tematem debat, inspiracją do warsztatów ilustratorskich, wycieczki rowerowej, czytania performatywnego, warsztatów dla dzieci, a przede wszystkim do dyskusji.


Wtorek, 20.05.2014
20:00
Eufemia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz