poniedziałek

13.05 wtorek - IMPRO MITING: XAVIER LOPEZ / BRYAN EUBANKS - koncert


Na jednym z majowych Mitingów gościmy Xaviera Lopeza i Bryana Eubanksa -- amerykańsko-francuski duet improwizatorów i artystów dźwiękowych, badających przestrzenność i ruch w muzyce. Więcej o ich wspólnej twórzości:

Barwa saksofonu sopranowego łączy się z sinusoidalnymi falami syntezatora, tworząc bogate spektrum częstotliwości, w którym swoją muzykę rzeźbią Xavier Lopez i Bryan Eubanks. Wykorzystanie przez jednego z muzyków cyfrowo generowanego szumu i sprzężeń zwrotnych sprawia, że inaczej spoglądą się na "harmoniczną równowagę", na której opiera się ich muzyka. Zbudowana jest z fragmentów o określonym czasie i oddziaływaniu psychoakustycznym, które łącząc się i rozdzielając, stwarzają odczucie ruchu gwałtownie przemieszczające ją z miejsca na miejsce.


XAVIER LOPEZ - Paryski muzyk, improwizator tworzący muzykę elektroniczną na laptopie. Jest samoukiem, w swojej twórczości skupia się na tym, co minimalne i najbardziej syntetyczne: falach sinusoidalnych, białym szumie, oscylatorach i sprzężeniach. Jako artysta dźwiękowy inspiruje się szerokim zakresem różnych podejść estetycznych, ale też zagadnieniami percepcji, otoczenia, przetrwania i teorii. W ostatnich latach występował w Europie, Meksyku i Stanach Zjednoczonych.
Występuje w wielu duetach: "Axolotl" z Dafne Vicente-Sandoval (amplifikowany fagot); "Rojo" z Miguelem A. Garcią (surowa elektronika); "sinn.osc" z Juanem Matosem Capote (domowej roboty oscylatory, zmodyfikowane radia).
Współpracował z improwizatorami/artystami dźwiękowymi takimi jak Bertrand Gauget, Bonnie Jones, Ferran Fages, Chris Cogburn, Jassem Hindi.
Od kwietnia 2010 organizuje w Paryżu serię koncertów "trashvortex".


BRYAN EUBANKS - (ur. 1977 w stanie Washington) muzyk aktywny przede wszystkim na polu muzyki eksperymentalnej i elektronicznej. Pracuje z nietrwałymi strukturami i instrumentami, które wykorzystują m.in. otwarte obwody, samplery, sygnał radiowy, sprzężenie zwrotne, syntezę cyfrową, saksofon sopranowy i inne instrumenty akustyczne. Improwizuje, komponuje muzykę instrumentalną i elektroniczną, tworzy instalacje dźwiękowe. Jego tworczość często łączy się z eskploracją muzyki komputerowej, muzyki generatywnej, elektroniki, czasu i lokalizacji dźwięku.
Regularnie współpracuje z Jasonem Kahnem, Ryu Hankilem, Catherine Lamb i Pascalem Battusem.
Wydał albumy w oficynach takich jak Copy For Your Records, Sacred Realism, Lise, Creative Sources czy Cathnor Recordings.

www.sacredrealism.org


Wtorek, 13.05.2014
Start: 21:00
Wstęp: 10zł
Eufemia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz