poniedziałek

07.05 środa - IMPRO MITING: PROCHNOWSKI / JĘDRUCH / KWAPISIŃSKA - koncert

IWONA JĘDRUCH - improwizatorka, multiinstrumentalistka. Gra muzykę kontemplacyjną na gongach, misach dźwiękowych, skrzypcach, śpiewa wokalizy. Naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w wieku lat ośmiu. Ukończyła Liceum Muzyczne i PWSM (obecnie Akademia Muzyczna) w Gdańsku. Uczyła się u prof. S. Hermana, prof. L. Galona i in. Studiowała także na Uniwersytecie Gdańskim i SGPiS (obecnie Szkoła Główna Handlowa) w Warszawie.

Stosuje własne techniki wydobywania dźwięku w celu wyeksponowania kolorystycznych i dynamicznych walorów dźwięku, co ma istotny wpływ na kształtowanie się formy muzycznej i przebiegi emocjonalne w jej muzyce.
Gra solo i w duetach o niekonwencjonalnym składzie z Tadeuszem Sudnikiem, Zdzisławem Piernikiem, Aliną Mleczko, Małgorzatą Kołcz, Pawłem Prochnowskim i in. Występuje w kraju i za granicą na licznych koncertach kameralnych i festiwalowych (na Międzynarodowych Targach Bursztynu AMBERMART, Międzynarodowym Festiwalu Kultury Hiszpańskojęzycznej "Viva Flamenco", na Małej WJ w ramach MFMW Warszawska Jesień i wielu innych.). Wielokrotnie brała udział w audycjach i nagraniach radiowych i telewizyjnych. Współpracując z Wandą Badowską-Twarowską, Edytą Dzierż, Anną Stolarską-Przybysz i in. - malarstwo; Seweryną Gugała-Stolarską - tkanina artystyczna oraz z Elżbietą Pastecką - Studio Mimart, Jarosławem Kuszą - Studio Sztuka Mroku, wypełniając dźwiękiem przestrzeń plastyczną i sceniczną bierze udział w projektach łączących dźwięk z kolorem i ruchem. Prowadzi także warsztaty improwizacyjne i rozwojowe SZTUKA DŹWIĘKU SZTUKĄ ŻYCIA, wykorzystuje harmonizującą funkcję wibracji dźwięku, pisze felietony.

PAWEŁ PROCHNOWSKI - muzyk i realizator dźwięku, od 20 lat mieszkający w Toronto, gdzie wydał dwa solowe albumy „Atmospheres” i „Human Automata”. Gra i nagrywa z muzykami takimi jak Mark Hundevad (znany ze współpracy z Cecilem Taylorem, Raphe Malikiem i Sunra), Glenn Fraser, Jason Hammer, Jim Heineman, Peter Hagen. Komponuje muzykę do filmów dokumentalnych i fabularnych. Interesują go również sztuki udiowizualne, komponuje muzykę do przez siebie stworzonych animacji i filmów. W Polsce koncertowal z Tadeuszem Sudnikiem, Mieczysławem Litwińskim, Włodzimierzem Kiniorem Kiniorskim, Andrzejem Przybielskim, Janem Smykiem oraz z duetem Sol et Luna (Mieczysław Litwiński i Saba Krasoczko).
Studiował w SAE School of Audio Engineering w Wiedniu oraz Music Industry Arts w Kanadzie (Londyn). Jego wykładowcy to między innymi: Jack Richardson producent KISS, Alice Copper, Brecker Brothers. Garth Richardson producent Red Hot Chilli Peppers oraz Bill Seddon odpowiedzialny za muzykę do filmu 2001 Odyseja Kosmiczna Stanleya Kubricka oraz nagrania Duke’a Ellingtona.
Studia Orientalistyczne w Warszawie zainspirowały jego 2 letni pobyt w Azji, gdzie koncertował z lokalnymi muzykami w Nepalu, Indiach, Malezji i Tajlandii.
Obecnie jego płyta TRUE AT TENSIONS (cover art: M.Turek-Gas) zajmuje pierwsze miejsca list przebojów radia kanadyjskiego: Top 30 oraz Electronic

WOJCIECH KWAPISIŃSKI - muzyk, gitarzysta, improwizator. Współtwórca i członek zespołów Airth, Gamid Group, Nor Cold Quartet, Altona, Puppetteine, Zwichnięci Dandysi, Julian Ochorowicz, Jedność, KK, Hakafot, Koło Zbożowe, Ian Czapla, Promieniowanie Dobry Ból i innych.

Założyciel DIY Labelu Wytwórnia Element. Członek nieformalnej grupy Antikonsjum oraz grupy nieformalnej Studio Gołąbki. Członek Stowarzyszenia NowE oraz Stowarzyszenia Trzecia Fala. Współorganizator wydarzeń muzycznych Impro Miting oraz Działanie muzyczne.

Środa, 05.07.2014
Start: 21:00
Wstęp: 10zł
Eufemia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz