wtorek

FATHER MURPHY


FATHER MURPHY

1 LISTOPADA 2010 (PON)
START: 21
WSTĘP: 10 PLN

Ile razy, myśląc o Włoszech, myśleliście, że w tym kraju nie ma porządnej muzyki? Poza zadać kłam tym stereotypowym twierdzeniom! Włoskie trio Father Murphy, którego fanami zdążyli już zostać Julian Cope, Deerhoof czy Michael Gira przyjeżdżają po raz pierwszy do Polski już na początku listopada. Będą tuż po trasie po Stanach u boku Deerhoof i Xiu Xiu oraz europejskich występach z Liars i Johnem Wiese. Ich muzyka idealnie koresponduje z naszym klimatem wokół 1 listopada.

Po bardzo pochlebnych recenzjach zarówno w brytyjskich jak i amerykańskich mediach poprzedniej płyty "He Told Us to Turn to the Sun" Włosi powracają Epką "No Room for the Weak". Dzięki rozstrojonym gitarom, dronuj ącym dźwiękom organków-zabawek czy chłopięco-dziewczęcym harmoniom wokalnym, które tworzyły niesamowite napięcie na poprzednim albumie, Father Murphy ponownie zabierają słuchacza w głęboką i duszącą podróż.
Muzycznie to mroczne monolity psychodelii i dronów gdzieś z pogranicza wczesnego Amon Duul i Grails. Dziwnie melodyjne, z bijącymi dzwonami i grzechoczącymi gitarami, po cichu i niepostrzeżenie obezwładniają wyobraźnię.


GREATEST HEATS - GREATEST'S BACK


GREATEST HEATS - GREATEST'S BACK

29.10.2010
start:22

Skoro nawet Robbie powrócił do Take That.
Greatest Heats po dwóch latch milczenia powraca do stolycy.

Wieczór nie dla bambrów!
Bryle na nosach, ćmiki na ustach, a na nogach roztańczone laczki.
Prawdziwe muzyczne pyry z gzikiem. Greatest Heats. Greatest's Back.
Ganc poznański styl!

Looks Like Brat Beat aka Son Of A Beat
Wielki Karollini aka Katana
Thai Fun The Dog God aka Mr. Charming

Tłusta i akuratna selekcja przebojów z sal gimnastycznych!
Elektro - kardiogram, Disco - psisko!

W Kisielicach o tym wiedzą najlepiej, a w Eufemii trochę też.
Wuchta wiary mile widziana!
Przybywajcie!

http://www.myspace.com/greatestheats

Na nieśmiertelne hasło: SATAN SAID DANCE wjazd frii
Bez hasła: 10

GAAMERA, TUTAJ


GAAMERA ,TUTAJ

Z przykrością zapraszamy na prawdopodobnie ostatni koncert naszego ulubionego zespołu GAAMERA.

GAAMERA to sekstet grający muzykę z okolic jazzu, post-rocka, awangardy i muzyki weselnej. Ich twórczość to konglomerat różnych fascynacji. Muzycy Gaamery związani są m.in. z Orkiestrą Klezmerską Teatru Sejneńskiego, Sztetl Quartet, Frozen Bird, z zespołem Pablopavo & Ludziki, olsztyńskimi Skautami, Trifonidis Free Orchestra czy z grupą nieformalną Anitkonsjum Rekords. Punktem wyjściowym dla własnych kompozycji jest muzyka klezmerska, która przeobraża się w autorską fuzję jazzu, post-rocka i eksperymenty dźwiękowe. Opiera się na improwizacjach, przeplatanych melodyjnymi tematami i zaskakuje nietypowym podejściem do konstrukcji harmonicznych. Utwory są muzycznymi opowieściami, lawirującymi pomiędzy ludową nostalgią, jazzową dynamiką i eksperymentami. Etniczna żywiołowość i pasja muzyków łączy się tu ze współczesnym podejściem do improwizacji i struktury muzyki.

http://www.myspace.com/gaamera

A po raz pierwszy, ale miejmy nadzieję, że nie ostatni na scenie w Eufemii wystąpi zespół TUTAJ.

TUTAJ to projekt muzyczno-wizulany - rezonowanie ze światem przy pomocy dźwięków i obrazów, opowiedziane tu i teraz. Piszą o sobie: "Tworzymy dość specyficzne trio. Pomimo iż posługujemy się innymi językami artystycznymi, łączy nas ogromna chęć poznawania tego, co nowe, nie zamknięte w ramach konwencji, stylu, gatunku. Być może dlatego tak trudno jest sprecyzować naszą pracę. Definiowanie nie lubi zapętlonych fraz i nieparzystych rytmów, które w asyście obrazu, od kompletnej ciszy, przeobrażają się w energetyczne i gęste brzmienie. W muzyce pociągają nas opozycje i eksperymenty, kompletny brak skrępowania, który ułatwia samorozwój. Najlepszą formę przekazu upatrzyliśmy sobie w przenikającym i uzupełniającym się połączeniu obrazu z dźwiękiem."

http://www.myspace.com/tutajprojekt


ZAPRASZAMY!

28.10.2010 (CZWARTEK)
START: 21
WSTĘP: 10 PLN

czwartek

CALIFORNIA STORIES UNCOVERED


22 Październik (piątek)
Start: 21.00
Bilety: 10 PLN
Afterparty: DJ FUZZ (garage, surf, big bit) / wstęp na after: 5 pln

California Stories Uncovered jest pięcioosobowym zespołem powstałym na przełomie 2004 i 2005 roku w Tczewie. W kwietniu 2007 roku wydali własnym sumptem swoją pierwszą EPkę. Promując to wydawnictwo zagrali kilkanaście koncertów na terenie całego kraju, w tym podczas festiwalu Union of Rock w Węgorzewie, gdzie zdobyli nagrodę dziennikarzy. W tym samym czasie Piotr Stelmach z radiowej „Trójki” zaprosił CSU do udziału w przygotowywanej przez niego składanki pt „Piotr Stelmach prezentuje: Offensywa 2”. Dwa miesiące później do zespołu dołączył Paweł. Pierwszym występem w nowym składzie był koncert na festiwalu „Transvizualia” w gdyńskim „Uchu”. Również w październiku 2007, CSU wystąpili na żywo w Programie Trzecim Polskiego Radia. W roku 2008, oprócz występów we wszystkich większych polskich miastach zespół miał okazję zaprezentować się poza granicami kraju (w Czechach, Finlandii oraz Wielkiej Brytanii). Występili na kilku festiwalach m.in. Heineken Open'er, Rafineria oraz Jarocin Festiwal, a także na „Mathew Street Festival” oraz „Creamfields” w Anglii. W tym samym roku zespół miał przyjemność występować z zespołami takimi jak This Will Destroy You, Caspian i iLiKETRAiNS. A co najważniejsze, spotkali wspaniałe trio z KUKA Records – labelu, który został wydawcą debiutanckiej płyty CSU.

„Confabulations”, bo tak zatytułowany został album, ukazał się 3 października 2009 r. Materiał został zarejestrowany w lipcu 2009 w podkrakowskim Green Studio. To co usłyszeć można na płycie było niewątpliwie zaskoczeniem dla osób, które znały zespół ze strony wyłącznie instrumentalnej. Znani do tej pory właśnie z instrumentalnych utworów na płycie umieścili głównie takie, w których zarówno wokal jak i teksty odgrywają równie ważną rolę co muzyka. Album spotkał się z pozytywnym odbiorem zarówno słuchaczy jak i krytyków.

KAM:AS, FUTURE FLUXUS, CHASING THE SUNSHINE


21 PAŹDZIERNIK 2010 (CZWARTEK)
START: 21
WSTĘP: 15 PLN

KAM:AS (de)

Pochodzący z Berlina zespół kam:as powstał 7 lat temu. Kluczowymi dla nich momentami były powstanie ich labelu „sinnbus” oraz rozpad wielu świetnych i ważnych zespołów berlińskiej sceny. Osamotniony kam:as musiał przyjąć rolę głosu ‘Generation non-Funktion’.
Na przekór recenzentom i innym rozmiłowanym w szufladkowaniu osobom, kam:as beztrosko opiera się klasyfikacjom. Jedyne, co z całą pewnością można powiedzieć o berlińskich niepokornych jest to, że są kontrowersyjni. Jeśli nie wiesz, jak jest różnica pomiędzy groovem a beatem, istnieje duże prawdopodobieństwo, iż kontakt z kam:as będzie dla Ciebie jak zderzenie z górą lodową.
W 2009 roku światło dzienne ujrzał podwójny album ‘Neverstate’. Nazywany również ‘Green Album’ krążek zawiera 9 utworów, ekspresyjnych, zwróconych w stronę art-rocka/post-glam rocka/creature punka.
Dzięki żywiołowo przyjętym koncertom granym w Polsce, kam:as mają nad Wisłą opinię porównywalną z Shellac czy At the Drive-In. W październiku zespół wraca do Polski!
http://www.myspace.com/comeus

FUTURE FLUXUS (de)

Berliński Future Fluxus ma skłonność do negacji. Zespół zrezygnował z promocji na My Space, na rzecz występów na żywo i tras koncertowych, na rzecz przejechania świata w vanie przepełnionym duchem I energią D.I.Y. Thom Kastning (Ex-Kate Mosh i Klinker), Hannes Kaschell (Animaldrummer of Ter Haar), Andreas Rogge (Soundfreak of Robotron) i Falko Netsch (Basslineshreding for Orwo6) chcą skopać wam tyłki. Krótkie utwory i prawdziwe emocje! Więc wspomnijcie o ich przybyciu wszystkim swoim przyjaciołom, jak to działo się w przeszłości. W listopadzie ukaże się ich najnowsza płyta, wydana nakładem Noisolution Records.
http://futurefluxus.de/

CHASING THE SUNSHINE (pl)

Chasing The Sunshine to solowy projekt Macieja Buźniaka - młodego
songwritera i multiinstrumentalisty. Jego żywe i pełne zaangażowania
piosenki zaliczające się do nurtu indie-folku i alt-country nawiązują
do twórczości takich artystów i zespołów jak Old Canes, Her Only
Presence, Bright Eyes, I Am The Branch,Damien Rice czy Neil Young.

DENIS JONES, PCHEŁKI


18 PAŹDZIERNIK 2010 (PONIEDZIAŁEK)
START: 21
WSTĘP: 20 PLN

W cyklu "Zespoły które możecie zobaczyć w E zanim jeszcze staną się sławne" zapraszamy na wyjątkowy koncert: DENIS JONES + PCHEŁKI.

DENIS JONES (uk)

Denis Jones jest gitarzystą i wokalistą samoukiem, pochodzi z Lancashire w Wielkiej Brytanii. Swoją karierę zaczynał jako klasyczny songwriter, posługując się gitarą i swoim mocnym, pełnym pasji głosem. Z czasem wypracował swój własny, unikalny styl. Obecnie tworzy piosenki używając loop stacji, całej gamy samplerów i efektów, dzięki którym komponuje kompleksowe orkiestracje pełne beat – boxowych rytmów i wielopoziomowych wokali. Trudno określić czy jest to jeszcze songwriting, czy raczej emotronica, portal muzyczny Boomcat dla opisania muzyki Denisa ukuł określenie „folktronic”.
Jones współpracował między innymi z takimi artystami jak: John Ellis i Luke Flowers (Cinematic Orchestra), Jon Thorne (Lamb), Sneaky (Fingathing) i Henry Da Massa (Micah P Hinson). Grał na takich festiwalach jak: Secret Garden Party, Glastonbury, End of The Road, Great Escape, Big Chill i Futuresonic. Supportował między innymi takich artystów jak: Amp Fiddler, Efterklang, Chris Corsano, Kieran Hebden and Steve Reid.
http://www.myspace.com/denisjones

PCHEŁKI (pl)

Pchelki, jak sami o sobie mówia - jeden z najlepszych zespolów koncertowych na swiecie, to przedstawiciele nowego nurtu w muzyce, hop-siupu. Etno, post-rock i psychodeliczny pop lacza sie z polamanym rytmem jungle'u, transowoscia trip-hopu, frywolnoscia jazzu i pociesznoscia metalu. W sklad kapeli wchodza: Marta Rogalsdóttir (wokal, flet), Pawel Rychert (instrumenty klawiszowe, elektronika), Swistak Rogalsson (bas). Pchelki zwiazane sa z aleksandrowskim klubem Fado. Graly miedzy innymi na festiwalach: Opener, OffFestival, FAMA2008 - Nagroda Trytona za najwieksza osobowosc artystyczna, Nowa Tradycja (Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutoslawskiego) - wyróżnienie; wygrały festiwale Radio Waves oraz Folkowo. Grupa tworzyła muzykę do spektaklu 'Knock on unpainted wood' duńskiego teatru tańca Mute Comp. Physical Theatre. Pchelkom przyswieca idea by zycie mialo sens, bylo róznorodne i uczciwe.

niedziela

THE PLEASE, KAROL KADŁUCKI


5 PAŹDZIERNIK (WTOREK) 2010
START: 21
WSTĘP: 10/15 PLN

W ramach cyklu: "Zespoły które zobaczycie w E, zanim jeszcze staną się sławne" zapraszamy na koncert THE PLEASE, KAROL KADŁUCKI

THE PLEASE (it)

The Please to akustyczne trio pochodzące z małego miasteczka położonego niedaleko od Mediolanu. Wyjątkowy, niski i ciepły wokal, często porównywany do barwy Johnego Casha, oszczędna prawie post rockowa perkusja i bluesowe pianino łączą się w majestatycznych aranżacjach. Z jednej strony nie uciekają od ozdobników, z drugiej próbują zachować rockową surowość. Trudno tą muzykę jednoznacznie zakwalifikować do, któregoś z nurtów. Nie ważne czy to rock, blues, folk czy indie, ważne że to muzyka płynąca z serca. Ważne, że prezentowana przez The Please nostalgia jest szalenie zaraźliwa.

"We're The Please, three on a boat.
In windy seas we'll travel the world.
Baroque Acoustic Romantic tunes
Massive lyrics
Shadowy songs
That's all we got.
We want to make you splendid!"

http://www.myspace.com/thepleaseplease

KAROL KADŁUCKI (pl)

Karol – wciąż szara eminencja wśród polskich songwriterów każdym swoim kolejnym występem udowadnia, że jego debiutancka płyta będzie wyjątkowym wydarzeniem dla tej sceny. Kadłucki komponuje swoje utwory na gitarę tak by móc w pełni wykorzystać swój silny, ale też liryczny głos. Często zaczyna leniwie, żeby za chwilę zaskoczyć ogromną energią, jego bezsprzecznym atutem jest nieprzewidywalność, którą uwodzi słuchaczy. I niezależnie czy szepcze, czy krzyczy, czy gra z umiarem, czy niezwykle agresywnie jego piosenki są autentyczne i przeładowane emocjami.
Jest w nim może troszeczkę z Johna Frusciante, jest w nim może troszkę więcej z Johna Lenona, najwięcej jest Karola Kadłuckiego. Żeby zrozumieć, trzeba usłyszeć.